KONST / Ramar / Ram 8034032
*
nr 803 4032
Ram
ramens innermått: 48 x 39
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 19:48:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 11:54:15
1
Vinnande bud
28/1 18:35:27
2
150 kr
28/1 18:36:01
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
*
Ram
nr 803 4032
Ram
ramens innermått: 48 x 39
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 11:54:15 | 1 | Vinnande bud |
28/1 18:35:27 | 2 | 150 kr |
28/1 18:36:01 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11 -
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:59 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:29
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:05 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19 -
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49